Wizyta w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Ostrołęce

“Czuję, więc jestem…”-na zajęcia o emocjach na podstawie książki A. Llenas “Kolorowy potwór ” w poniedziałek 6 czerwca zostali zaproszeni dzieci z grupy” Nutki”.

Wprowadzenie dziecka w świat literatury już od najmłodszych lat jest ważnym elementem wychowania przez sztukę, a także jednym z ważnych celów naszego przedszkola. U naszych wychowanków kształtujemy nawyki stałego obcowania z książką. Mamy świadomość, że wiek przedszkolny jest idealnym okresem w rozwoju dziecka dlatego staramy się zainteresować go literaturą, która pobudzi jego wyobraźnię, wzbogaci mowę o nowe pojęcia, wprowadzi w świat baśni, nauczy zachowań w różnych sytuacjach życiowych. W tym okresie dominują: radość, smutek, gniew, złość, które dziecko wyraża w żywych gestach, mimice, słowach i okrzykach, a także w ruchach całego ciała.

Dzieci miały możliwość wypowiadania się do danego tematu, pracy w małych zespołach, wykonanie zakładki do książki. Na koniec słodki poczęstunek wywołał radość i rozweselenie:)

Spacerując, odwiedziliśmy Plac Bema, gdzie na nowo mogliśmy posłuchać od pań trochę historii.