O przedszkolu

Przedszkole Miejskie Nr 15 Kraina Marzeń jest zlokalizowane w pobliżu Placu zabaw na osiedlu Bursztynowym (http://pm15.ostroleka.edu.pl). Jest placówką 2 oddziałową – ilość miejsc 50. Placówka posiada dobre warunki lokalowe: duże, przestronne, funkcjonalne i estetycznie urządzone sale, wyposażone w nowoczesny sprzęt i pomoce dydaktyczne (każda sala posiada monitor interaktywny). Ponadto placówka posiada gabinet specjalistyczny do indywidualnej terapii prowadzonej przez nauczycieli przedszkola i specjalistów z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Ostrołęce. Plac zabaw z dużą powierzchnią działki do rekreacji i zabawy zarówno dla dzieci młodszych jak i starszych. Został wyposażony w nowoczesne zabawki i sprzęty ogrodowe z zachowaniem wszystkich atestów i środków bezpieczeństwa . Dzieci mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań i uzdolnień poprzez zajęcia plastyczne, taneczno- ruchowe i teatralne oraz terapeutyczne. Promujemy umiejętności dzieci w środowisku lokalnym oraz na terenie miasta (występy artystyczne, konkursy, .. .)  W przedszkolu zatrudniona jest wysoko wykwalifikowana kadra pedagogiczna z dodatkowymi kwalifikacjami w zakresie Terapii Ręki, Metody Ruchu Rozwijającego Weroniki Sherborne oraz Treningu Umiejętności Społecznych. W placówce realizujemy różne programy: logopedyczny- Mówiące obrazki, Czyste Powietrze, bajki terapeutyczne opowiadane techniką Kamishibai. Przedszkole dąży do tego, aby dzieci były bezpieczne i szczęśliwe, osiągnęły dojrzałość szkolną, a rodzice współuczestniczyli w życiu przedszkola.