Pasowanie na przedszkolaka i starszaka

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która w „Krainie Marzeń” odbyła się 23 listopada. Uroczystość rozpoczęły występy dzieci z grupy „Krasnoludki”, a następnie dzieci z grupy „Nutki”. Mali artyści zaprezentowali przygotowane piosenki, tańce oraz wierszyki. Dla większości był to pierwszy, bardzo ważny występ po tak długiej przerwie w obecności zaproszonych rodziców. Po części artystycznej nastąpił akt pasowania, czyli dotknięcie ramienia każdego przedszkolaka ogromną kredką przez Panią Dyrektor Marzenę Kołakowską. Dla przedszkolaków było to wielkie przeżycie, a dla rodziców powód do dumy i zadowolenia ze swoich pociech, które z pamiątkowymi dyplomami i książkami stały się oficjalnie społecznością Przedszkola Miejskiego Nr 15.