Z wizytą w muzeum

15 maja dzieci z grupy Nutki wybrały się do Muzeum Kultury Kurpiowskiej w Ostrołęce. Wzieły udział w lekcji “Klucz do Nikifora”. Podczas zajęć zwiedziły wystawę “Nikifor. Malarz nad malarzami”, poznały historię krynickiego twórcy i wysłuchały opowieści o codziennym życiu artysty. Podczas lekcji muzealnej dzieci dowiedziały się co to jest muzeum i kto w nim pracuje. Poznały znaczenie terminów tj. dzieła sztuki, wystawa, galeria, eksponat. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem oglądały wystawę i bardzo uważnie słuchały pani przewodnik. przedstawiającą budynek muzeum. Na koniec wzięły udział w zajęciach plastycznych, na których, zainspirowani twórczością Nikifora Krynickiego, spróbowały swoich sił w malarstwie akwarelowym.