Wizyta stomatologa w przedszkolu

30 września 2024r  w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z niecodzienny gościem. Odwiedziła nas pani stomatolog. Przedszkolaki serdecznie powitały panią dentystkę, która w bardzo ciekawy sposób przybliżyła naszym podopiecznym specyfikę swojego zawodu. Omówiła akcesoria wykorzystywane przez nią w codziennej pracy oraz zapoznała z zasadami właściwego szczotkowania zębów i dbania o higienę jamy ustnej.  Uwrażliwiła również dzieci  na potrzebę spożywania owoców, warzyw i produktów mlecznych, które są zdrowe dla zębów oraz unikania słodyczy, które powodują próchnicę. Dzieci miały również możliwość przeglądu zębów indywidualnie przez stomatologa. Przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, chętnie dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem. Pani doktor zachęcała dzieci do wizyt kontrolnych w gabinecie stomatologicznym, przełamując tym samym lęk przed kontaktem z dentystą. Bardzo dziękujemy za poświęcony czas. Była to niezapomniana lekcja dzięki, której przedszkolaki wzbogaciły wiedzę na temat dbania o piękny i zdrowy uśmiech.