Podróż pociągiem do Chorzel

Jedzie pociąg z daleka, na nikogo nie …

10 października 2024r. grupa nutki wyruszyła z przedszkola na dworzec PKP w Ostrołęce by wsiąść do pociągu i wyruszyć pociągiem do Chorzel. Celem  wycieczki było zapoznanie dzieci ze środkiem transportu jakim jest pociąg, poznanie zawodu konduktora, zapoznanie z obiektem dworca kolejowego, podziwianie krajobrazu podróżując pociągiem oraz zachowanie bezpieczeństwa podczas podróżowania środkiem transportu. Niespodzianką stał się jeszcze jeden pasażer  miś  Tuliś -przyjaciel przedszkolaków, który spotyka się z dziećmi na zajęciach emocjonalno-społecznych. Miś zabrał ze sobą  książeczkę do czytania “Lokomotywa” , “Pamiętnik Podróżnika Misia Tulisia” do którego będzie zapisywać swoje podróże z przedszkolakami oraz coś słodkiego dla każdego. Słoneczna podróż pociągiem minęła nam w miłej atmosferze. Dziękujemy rodzicom i praktykantce Wiktorii za pomoc i opiekę.