“Bezpieczne Wakacje” – spotkanie edukacyjne z Funkcjonariuszami Straży Miejskiej

“Bezpieczne Wakacje”

Inspiracją do spotkania była tematyka bezpieczeństwa dzieci na wakacjach. Już od września przedszkolaki uczyły się bezpiecznego poruszania się w otoczeniu przedszkola i poza nim, poznając podstawowe znaki drogowe znane pieszym użytkownikom dróg. Co roku wprowadzana lub powtarzana jest wiedza z zakresu: bezpiecznego spaceru po chodniku czy przechodzenia przez jednię.

Celem przeprowadzonych zajęć było poszerzenie wiedzy wśród przedszkolaków na temat obowiązujących zasad bezpieczeństwa na ulicy, w przedszkolu, w domu i na wakacjach, a także wdrażanie u dzieci obowiązku ich przestrzegania. Funkcjonariusze Straży Miejskiej uczyli dzieci prawidłowego przechodzenia przez jezdnię, dzieci miały możliwość przeprowadzenia masażu serca na fantomie oraz przeprowadzona zainicjowano rozmowa telefoniczna na nr 112 w wykonaniu dzieci. Strażnicy Miejscy dużą uwagę poświęcili noszeniu przez najmłodszych odblasków. Podkreślono, iż taki mały element jak odblask może uratować im życie i sprawić, że staną się widoczne przez kierujących pojazdem z odległości kilkudziesięciu metrów.

Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały, jak bezpiecznie zachowywać się w jego najbliższym otoczeniu. Dzieci zadawały pytania, na które otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Życzymy wszystkim słonecznych i bezpiecznych wakacji.