Straż Miejska z wizytą w przedszkolu

Kiedy światło jest zielone
można przejść na drugą stronę,
a gdy świeci czerwone
przechodzenie zabronione!
Gdy zamierzasz przejść ulicę
na chodniku przystań bokiem,
popatrz w lewo bystrym okiem,
skieruj w prawo wzrok sokoli,
znów w lewo spójrz powoli.
Jezdnia wolna –
więc swobodnie mogą przez nią przejść przechodnie

9 stycznia 2023r. z wizytą do naszego przedszkola przybyła Staż Miejska. Celem spotkania było:

“Zasady bezpieczeństwa na drodze do domu, do przedszkola i podczas zimowego wypoczynku: jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”.

Strażnicy Miejscy przedstawili zasady poruszania się na drodze, co zrobić jak się zgubimy w miejscach publicznych uświadomili dzieciom o noszeniu odblasków spacerując wieczorową porą oraz zaznajomili dzieciom ostrożności z kontaktami z osobami nieznajomymi. Dzieci miały możliwość podęcia działania praktycznego “przejścia przez pasy” pod bacznym okiem strażników. Na koniec spotkania dzieci miały możliwość zapoznania się z podstawowym wyposażeniem; kajdanki, radiostacja, kajdanki, sygnalizator świetlny co wywołało miłe zainteresowanie oraz otrzymały opaski odblaskowe. Przedszkolacy nie byli obojętni na przedstawicieli Straży Miejskiej i przygotowały piosenkę “Ruch uliczny” i pracę plastyczną, symbolizując tym, że przedszkolak wie, zna i przestrzega zasad bezpieczeństwa.

Dziękujemy za spotkanie.