Śniadanie w grupie Nutki

Dnia 16 listopada przedszkolaki z gr Nutki miały możliwość przygotowania sobie śniadania “Robimy zdrowe kanapki”. Zanim jednak przystąpiły do zadania dowiedziały się, jakie wartości odżywcze mają warzywa. Na stoliku znajdowały się ułożone na talerzykach: pieczywo posmarowane masłem, wędlina oraz warzywa. Po umyciu rąk  dzieci przystąpiły do przygotowania kanapek. Wszystkie dzieci z wielkim apetytem zajadały przygotowane przez siebie kanapki. Dzięki takim zajęciom dzieci kształcą w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijają kreatywność, wyobraźnię i dbałość o higienę podczas spożywania posiłku. Kanapki wykonane samodzielnie przez dzieci wyglądały pięknie i kolorowo, a smakowały pysznie i były pełne witamin!!!