Pierwsza pomoc w przedszkolu.

W dniu 19.05.2022r. w naszym przedszkolu przy współpracy z Zespołem Szkół nr 3, uczniowie przedstawili informacje dot.  tematu “Udzielamy pierwszej pomocy”.

Opowiedzieli przedszkolakom w jaki sposób udziela się pierwszej pomocy, jak pomóc poszkodowanym zanim przyjedzie pogotowie ratunkowe.

Dzieci z zainteresowaniem słuchały wskazówek uczniów dotyczących zachowania się w sytuacji zagrożenia życia np. skaleczenia, oparzenia, utraty przytomności. Nauczyły się podstawowych numerów alarmowych oraz jak wezwać pomoc przez telefon.

Duże wrażenie na dzieciach zrobił „fantom”, którego dzieci dotykały i miały możliwość obserwacji  podstaw reanimacji.

Spotkanie to miało na celu kształtowanie pozytywnych i bezpiecznych postaw oraz zapoznanie najmłodszych z podstawowymi czynnościami ratowniczymi w wypadku nieobecności osób dorosłych.