Mikołajki w przedszkolu

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
i każde dziecko prezent dostanie.
A kiedy rozda już prezenty,
wraca do nieba uśmiechnięty”

Najmłodsi przygotowują się do niego bardzo starannie i dużo wcześniej, wykonując mikołajkowe dekoracje w sali. Po długim oczekiwaniu nareszcie nadszedł ten wspaniały dzień. Jednak był on troszkę inny niż co roku. Dzieci pięknie wystrojone w czerwone czapeczki udały się na poszukiwanie Świętego Mikołaja. Niestety nie udało się Go spotkać, mimo głośnego dźwięku dzwoneczka i dużych śladów butów, które pozostawił przy wejściu do przedszkola. Jednak przedszkolaki nie były zawiedzione, ponieważ Mikołaj zostawił ogromny czerwony worek z prezentami, oraz specjalny list skierowany do dzieci. Wyjaśnił im w nim, że bardzo mu się spieszy ponieważ musi obdarować dzieci na całym świecie upominkami i nie może dłużej czekać. W liście prosił również, aby dzieci były grzeczne, wspólnie się bawiły i zaśpiewały mu piosenkę. Tak też się stało. Po głośnym śpiewie, nadszedł długo oczekiwany moment rozdawania prezentów. Dzieci z błyskiem w oku odbierały swoje upominki obiecując, że przez cały rok będą grzeczne. Koniec atrakcji został uwieńczony przedstawieniem pt. “O rybaku i złotej rybce”. Zajęcia z kamishibai poprowadziła Pani Ewa M. w formie wolontariatu. Ten mikołajkowy dzień upłynął nam w miłej i serdecznej atmosferze.