Kurpiowskie Palmy z Kurpianką

12 marca 2024r. nasze przedszkole odwiedziła kurpianka  –  Pni Marta. Pani kurpianka została zaproszona, aby wspólnie z przedszkolakami przygotować Palmę Kurpiowską

Na początku spotkania Pani Kurpianka opowiedziała przedszkolakom kilka słów o sobie. Podzieliła się ciekawostkami o Kurpiach oraz przedstawiła dzieciom tamtejsze zwyczaje. Zwróciła uwagę na to, jak ważne jest kultywowanie tradycji. Gość chętnie odpowiadał na wszystkie pytania ciekawskich przedszkolaków. Po miłej rozmowie wszyscy zabrali się do pracy. Pani Marta przygotowała dla dzieci materiały potrzebne do wykonania kwiatów z bibuły, z których tworzyła z przedszkolakami przepiękne dzieła. Kurpianka tłumaczyła dzieciom jak ważna jest dokładność oraz cierpliwość podczas wykonywania takich prac.

Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Dziękujemy za przybycie do naszego przedszkola. Dziękujemy również tacie Kornelii Panu Marcinowi za zorganizowanie spotkania z kurpianką.