JASEŁKA

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych i zarazem najbardziej oczekiwanych świąt. Tradycją naszego przedszkola jest organizowanie z tej okazji jasełek bożonarodzeniowych.

Nie inaczej było w tym roku szkolnym.  16 grudnia 2022 r. dzieci z obydwu grup wystawiły  jasełka. W pięknych kostiumach oraz scenografii odegrane zostały sceny narodzin Chrystusa.  Jasełka miały wymowne przesłanie na nadchodzący czas. Teksty przygotowane przez panie mówiły o dobroci, życzliwości, szacunku do drugiej osoby, o dzieleniu się z innymi tym, co mamy najpiękniejsze w sobie. W trakcie przedstawienia słowo mówione było przeplatane pięknymi kolędami, pastorałkami , co wprawiło wszystkich w podniosły nastrój zbliżających się świąt. Na zakończenie jasełek wysłuchaliśmy świątecznych życzeń złożonych przez Panią Dyrektor Marzenę Kołakowską.