GINĄCE ZAWODY – WYCIECZKA DO ZAGRODY KURPIOWSKIEJ W KADZIDLE

GINĄCE  ZAWODY  WYCIECZKA DO ZAGRODY KURPIOWSKIEJ W KADZIDLE

Dnia 1 czerwca 2022r. dzieci z Przedszkola Miejskiego Nr 15 Kraina Marzeń wyruszyły na wycieczkę do Zagrody Kurpiowskiej w Kadzidle na 21 Warsztaty Etnograficzne Ginące Zawody 2022.

Zawody rzemieślnicze w przeszłości były bardzo popularne wśród społeczeństwa, a świadczone przez nich usługi przyciągały klientów, którzy przykładowo szli do introligatora, aby ten oprawił im książkę, albo oddawali do tapicera starą kanapę, aby ta nabrała nowego wyglądu. Sytuacja zmieniała się na przestrzeni lat, odkąd rozpoczął się rozwój nowoczesnej technologii, która miała za zadanie ułatwienie życia ludzi oraz przedsiębiorców. Ginące zawody  takie jak garncarz, tkacz, plecionkarstwo, ale i również praczka, dzieci miały możliwość obserwacji wykonywania tych specjalności. Wędrując od chaty do chaty smakowaliśmy kurpiowskie wypieki na co dzień i od święta.