ul. Stefana Jaracza 5 | kontakt@pm15.ostroleka.edu.pl | 29 766 52 78

Dzień Babci i Dzień Dziadka w przedszkolu.

Dzień Babci i Dzień Dziadka to dwie wyjątkowe daty w kalendarzu, które co roku pojawiają się właśnie w styczniu. Przedszkolaki o tym pamiętają i zaprosili swoich ukochanych do przedszkola 30 stycznia  by  złożyć im gorące życzenia i wręczyć im prezenty. W czasie uroczystości na zaproszenie Pani Dyrektor Marzeny Kołakowskiej – zostali zaproszeni policjanci, którzy mieli przesłanie do seniorów. Celem spotkania było “Bezpieczne Życie Seniorów”, a w tym:   podniesienie świadomości seniorów w zakresie wpływu prawidłowych zachowań w sytuacji zagrożenia – na ich własne bezpieczeństwo, wzrost rozpoznania poprzez uświadamianie konieczności zgłaszania zdarzeń z udziałem osób starszych i mobilizowanie tej grupy docelowej do informowania Policji o sytuacjach przestępczych z ich udziałem, stworzenie koalicji zrzeszającej organy rządowej administracji zespolonej, służb społecznych oraz organizacji pozarządowych – działających kompleksowo na rzecz osób starszych. Po krótkim spotkaniu przystąpiliśmy do części artystycznej.

Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i wszystkim, co dobre. Dlatego dzieci z naszego Przedszkola gościły swoje Babcie oraz Dziadków na uroczystości z tej okazji.  Każda grupa przedszkolna przedstawiła inna część artystyczną, na której nie zabrakło wierszy, tańców i piosenek.
Przedszkolaki od samego rana z niecierpliwością wyczekiwały zaproszonych gości, nie mogąc się doczekać, kiedy zapukają do drzwi Przedszkola.

 

 Dzieciaki pod czujnym okiem wychowawczyń zaprezentowały wiersze, piosenki oraz tańce, które ćwiczyły na tą uroczystość.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi.
To były naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Dziękujemy za przybycie.