Czytamy z sercem – Z wizytą w Bibliotece Osiedlowej

Dnia 5 października przedszkolaki z naszego przedszkola wyruszyły z wizytą do Biblioteki Osiedlowej, by wysiąść udział w akcji czytelniczej  “Czytamy z sercem”. Akcja skupia się na promocji literatury i czytelnictwa, poszerzaniu wiedzy dzieci i  młodzieży na temat serca – budowy tego organu, jego funkcjonowania, chorób i symbolik, rozwijaniu wrażliwości na cierpienie i potrzeby osób chorych oraz propagowaniu zdrowego stylu życia jako jednej z form przeciwdziałania chorobom układu sercowo­-naczyniowego. Pani Ewa wprowadziła nas w zaczarowany świat literatury, gdzie główną rolę odgrywało serce. Dzieci miały możliwość zabawy z literaturą, wypowiedzenia się na temat dbałości o serce i pełni wiedzy z “serduszkowymi balonami” powędrowaliśmy do swojego przedszkola.  Dziękujemy Pani Ewo za miłe spotkanie.