Dance, dance i takie tańce…

„Taniec jest najwznioślejszą, najbardziej wzruszającą, najpiękniejszą ze wszystkich sztuk, bo nie jest tylko prostą interpretacją czy wyobrażeniem życia; jest samym życiem.”

Havelock Ellis

Muzyka jest jedną z podstawowych form wyzwalania emocji przez dzieci od najmłodszych lat. Taniec, śpiew, rytmiczny ruch przy muzyce oraz gra na prostych instrumentach, pozwalają dzieciom prawidłowo się rozwijać, a najważniejsze przy tym, że mogą uczyć się przez zabawę.

Ruch z muzyką wprowadza element odprężenia, wyzwolenia z napięć, jest takim środkiem ekspresji, który daje możliwość wyrażania siebie, swojej osobowości, nastroju i emocji. Dzieci w wieku przedszkolnym chętnie uczestniczą we wszelkiego rodzaju zabawach. Zabawę można określić jako specjalną, naturalną i wrodzoną metodę uczenia się człowieka.   Dzięki wszechstronnej aktywności ruchowej i ekspresji tanecznej można uzyskać stymulację całej osoby i jej potencjałów.

… i mieliśmy zaszczyt gościć w naszej grupie mamę Daniela, która pokazała nam kilka ruchów tanecznych. Dzieci były bardzo aktywne, zaciekawione, zdyscyplinowane. Pewne elementy zostaną wykorzystane do tańca, do którego nasze dzieci przygotowują się do konkursu tanecznego by reprezentować nasze przedszkole. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spotkanie. Dziękujemy:)